چرا جوهر چاپ شده کاغذ پاک می شود؟ | توسکام نمایندگی canon کانن در تهران و مشهد

چرا جوهر چاپ شده کاغذ پاک می شود؟

در ادامه سری مقالات توسکام به مشکل پاک شدن جوهر بعد از روند چاپ توسط چابگر می پردازیم، و به پاسخ پرسش های مطرح شده زیر می پردازیم.

  • علت پاک شدن جوهر از سطح کاغذ بعد از چاپ چیست؟
  • راه برطرف کردن جوهر پاک شده از کاغذ چیست؟

علت پاک شدن جوهر از سطح کاغد بعد از فرایند چاپ چیست؟

یکی از مشکلات اصلی چاپگر ها، پاک شدن جوهر از سطح چاپ شده است. دلایل زیادی برای این اتفاق وجود دارد. در این مقاله ” چرا جوهر چاپ شده کاغذ پاک می شود؟ ” به بررسی بعضی از این علل می پردازیم و شاید یک علت زیر باعث و بانی اتفاق پیش آمده برای پرینتر شما باشد.

در اکثر دستگاه های مورد بررسی شده در بخش فنی شرکت، علت خرابی در چاپ صحیح دستگاه، هیتر یا المنت داخلی فیوز است که به درستی داغ نشده است یا غلتک های پرس چاپ به درستی تنظیم نشده اند تا فشار استاندارد مورد نیاز برای چاپ را بیاورند. می توان استهلاک دستگاه را علت این مشکل دانست.

گاهی در بررسی های موشکافانه تر به یک جسم خارجی مثل سوزن یا منگنه  گیر کرده در دستگاه رسیدیم. تشخیص علت خرابی چاپ، بهتر است توسط یک تکنسین فنی کاربلد صورت گیرد، چرا که تشخیص غلط باعث اقدامات اشتباه از سوی شما و آسیب به دستگاه خواهد شد.

با تجربه بالایی که در زمینه تعمیرات تخصصی چابگر ها به دست آوردیم، این دست از مشکل های بسیار پیش آمده گاهی علت از کیفیت مواد مصرفی به کار برده شده در دستگاه بوده است.

به طور مثال تونر بکار برده شده یا جوهر مصرفی دستگاه کیفیت آن چنان بالایی را نداشته است.

از کاغذ هایی برای چاپ استفاده کنید که کیفیت مطلوبی داشته باشند. کاغذ مناسب چاپ کاغذی است که جوهر برروی آن جذب شود یا به اصطلاحی دیگر جوهر از روی سطح کاغذ فرار نکرده و پخش نشود.

2

راه برطرف کردن جوهر پاک شده از کاغذ چیست؟

قبل از بررسی راه های برطرف کردن مشکل چاپ جوهر پاک شده از کاغذ، بهتر است که چابگر مورد نظر را به یک فرد متخصص برای بررسی و تعمیر بسپارید.

اقدامات اضافی شما گاهی باعث به بار آمدن هزینه های گزاف خواهد شد. شما عزیزان می توانید با بخش فنی توسکام تماس گرفته و مشکل دستگاه خودتون بیان کنید، تا همکاران متخصص ما پاسخگوی شما باشند.

در ادامه مقاله ” چرا جوهر چاپ شده کاغذ پاک می شود؟ “. راه های زیادی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد. که بستگی به علت هم دارد.

بهترین راه مراجعه به یک تعمییر کار متخصص این کار می باشد، که دستگاه شما را به درستی سرویس کامل کند.

چرا که بررسی کارکرد صحیح قطعاتی مثل هیتر، فیوزینگ، جوهر و .. دستگاه نیازمند تخصص و تجربه است.

در پایان

امید است که مقاله ” چرا جوهر چاپ شده کاغذ پاک می شود؟ “. به همراه ویدیو آموزشی مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار گرفته و مفید واقع شده باشد. ضمنا در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه پذیرای نظرات شما در مورد این مقاله هستیم. نظرات شما کاربران گرامی، در بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش های ما موثر بوده. و باعث ادامه تولید مقاله های بیشتر خواهد شد.

برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر می تونید به کانال آپارات توسکام مراجعه کنید.

>>> شرکت ماشین های اداری توسکام نمایندگی پرینترهای کانن(نمایندگی پرینترهای hp)،  و نیز مرکز خدمات پس از فروش پرینترهای کانن (نمایندگی تعمیرات پرینترهای کانن و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp) و غیره در تهران و مشهد می باشد.
فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری توسکام همراه همیشگی سازمان ها