علت خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان | توسکام نمایندگی EPSON اپسون در تهران و مشهد

دلایل خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان

پرینتر های جوهر افشان از پرینتر های مورد استقبال مصرف کنندگان ایرانی می باشد. اما مشکل بسیاری از این دست چابگر ها خشک شدن هد یا کارتریج بوده، که اصلی ترین علت آن عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه می باشد. در این مقاله ” دلایل خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان ” به بررسی پاسخ پرسش های شما می پردازیم.

آیا افت کارکرد پرینتر جوهر افشان به علت خشک شدن هد پرینتر است یا نه؟… علت خشک شدن هد پرینتر چیست؟… نحوه تمیز کزدن (بازیابی کردن) هد پرینتر خشک شده چیست؟… راه های جلوگیری از خشک شدن هد پرینتر یا جوهر مورد استفاده دستگاه چیست؟… آیا استفاده از جوهر فیک و نامرغوب باعث آسیب زدن به هد پرینتر می شود؟… برای فهمیدن پاسخ همه سوالات مطرح شده لطفا ادامه مقاله ” دلایل خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان ” را بادقت بخوانید.

از کجا بفهمم کارتریج پرینتر جوهر افشان من خشک شده است؟

برای فهم این موضوع، ابتدا یک پرینت تستی از چابگر خودتون بگیرید، در برگه پرینت گرفته شده آیا خطوط سیاه یا سفید که متمایز از طرح چاپی شما بوده دیده می شود. یا آیا کیفیت چاپ نمونه کمتر از حد انتظار شما بوده…گاهی ممکن است، دستگاه شما پرینت هم نگیرد. که که شاید نشان از کارتریج خشک شده باشد. در کارتریج خشک شده نازل های پرینتر مسدود شده است که نیاز به تمیز کردن نازل توسط یک فرد متخصص دارد. یا با نازل چک می توانید گرفتگی احتمالی نازل را بررسی کنید. فراموش نکنید اقدام دستی شما یا هر شخص دیگر که تخصصی در این امر نداشته، به هد دستگاه صدمه جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

مقاله-دلایل-خشک-شدن-(هد)-پرینترهای-جوهر-افشان.jpg(9)

علت خشک شدن کارتریج پرینتر جوهر افشان

دلایل بسیار کمی می توان برای خشکی کارتریج پرینتر جوهر افشان آورد. این که شما به مدت طولانی مدت از چابگر خود پرینت نگرفته اید. که اصلی ترین مشکل خشکی کارتریج پرینتر مراجعه کنندگان به بخش فنی شرکت توسکام می باشد.

گاهی از کار افتادگی دستگاه به علت خشکی کارتریج نیست. بلکه شما از جوهر غیر استاندارد و نامرغوب استفاده می کنید. که متاسفانه صدمات جبران ناپذیری به هد دستگاه وارد می کند.

حال پس از فهمیدن علت خشکی کارتریج، بهتر است به دنبال راهی برای تعمیر کارتریج باشیم. که در ادامه مقاله به شما نحوه تمیز کردن(بازیابی) این قطعه مهم از دستگاه را خواهم گفت.

 

مقاله-دلایل-خشک-شدن-(هد)-پرینترهای-جوهر-افشان(8)

تمیز کردن (بازیابی) کارتریج خشک شده با حلال شوینده مخصوص

قبل از شروع کار باید تاکید کرد که این روش برای کارتریج مشکی مناسب بوده و برای شروع کار کافی است که دستان خود را با دستکش لاتکس بپوشانید، زیرا باعث آسیب به کارتریح خواهد شد. حال مطمئن شوید. که پرینتر خاموش بوده و در پرینتر جوهرافشان خود را باز کرده و با احتیاط اقدام به خارج کردن کارتریج نمایید. توجه کنید که کل فرایند بازیابی از یک ساعت تا نهایت دوازده ساعت کافی بوده، در ادامه ظرفی با عمق متوسط  را آماده کنید.

مقاله-دلایل-خشک-شدن-(هد)-پرینترهای-جوهر-افشان(2)

مقداری آب گرم داخل ظرف بریزید طوری که از ارتفاع کارتریج که درون ظرف قرار می دهید بالا تر نرود. کارتریج خروجی را با یک پلاستیک بپوشانید. طوری که بالای پلاستیک باز بوده و خروجی جوهر کارتریج در همین جهت قرار بگیرد. اگر جوهر خشک شده باشد. به احتمال خیلی زیاد تا حدود بیست دقیقه دیگر شروع به پخش شدن در آب خواهد کرد.

هرچند این زمان بستگی به میزان انسداد جوهر داخل کارتریج هم دارد. نکته مهم این است. که پس از قرار دادن کارتریج داخل ظرف آب، اگر جوهر به سرعت در آب پخش شود. نشانه خشکی جوهر نیست و بهتر است. که سریعتر کارتریج را از آب خارج نموده، زیرا جوهر داخل کارتریج خشک نشده و سالم بوده است.

در ادامه مقاله “دلایل خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان” حالا با یک دستمال نرم اقدام به خشک کردن کارتریج نمایید. یادتون باشه که کارتریج نباید هیچ گونه رطوبت و خیسی داشته باشد. چون که می خواهیم درون پرینتر قرار بدیم و اقدام به پرینت آزمایشی برای صحت کارکرد کارتریج نمائیم.

تمیز کردن (بازیابی) کارتریج خشک شده با مکش

برای تمیز کردن کارتریج خشک شده با جوهر یک روش دیگر هم هست که با مکش باید جوهر خشک شده را بیرون آورید. این مکش می تواند به وسیله یک سرنگ باشد.

برای مکش از طریق سرنگ شما ابتدا سوزن سرنگ را را وارد دهانه نازل کنید حال شروع به مکش هوا از داخل لوله با بلا بردن پیستون سرنگ کنید. توجه داشته باشید این عمل را تا جایی ادامه دهید که جوهر خشک شده بیرون بیاد. جوهر خشک شده خروجی را به هیچ وجح دور نریزید. شاید که بتوان دوباره استفاده کرد.

مقاله-دلایل-خشک-شدن-(هد)-پرینترهای-جوهر-افشان.jpg(7)

حالا جوهر خشک شده یا جوهر تازه را دوباره در کارتریج قرار بدید و کارتریج مجددا داخل دستگاه بزارید. پرینتر را روشن کنید و حال اقدام به یک پرینت آزمایشی کنید. نکته مهم این است که اگر همچنان دستگاه با کیفیت پرینت نمی گیرد. یا اصلا پرینت نمی گیرد بهتر است در اسرع وقت دستگاه خود را به یک متخصص این امر برای سرویس نشان بدید.

مقاله-خشک-شدن-(هد)-پرینترهای-جوهر-افشان(3)

در پایان

امید است که مقاله “دلایل خشک شدن (هد) پرینترهای جوهر افشان”. به همراه ویدیو آموزشی مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار گرفته و مفید واقع شده باشد. ضمنا در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه پذیرای نظرات شما در مورد این مقاله هستیم. نظرات شما کاربران گرامی، در بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش های ما موثر بوده. و باعث ادامه تولید مقاله های بیشتر خواهد شد.

برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر می تونید به کانال
آپارات توسکام مراجعه کنید.

>>> شرکت ماشین های اداری توسکام نمایندگی پرینترهای کانن(نمایندگی پرینترهای hp)،  و نیز مرکز خدمات پس از فروش پرینترهای کانن (نمایندگی تعمیرات پرینترهای کانن و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp) و غیره در تهران و مشهد می باشد.
فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری توسکام همراه همیشگی سازمان ها