مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام

نشان ملی ثبت ساماندهی توسکام

نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) وب سایت فروشگاهی توسکام

مفتخریم اعلام نمائیم که یکی از مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام، نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. وب سایت ساماندهی پایگاهی است که تقریبا اطلاعات تمام مدیران سایت‌ها در آن ثبت شده است. این نشان معتبر تنها به وب سای هایی که هویت حقوقی آن ها اثبات و دارای مجوز های قانونی فضای مجازی باشند، اعطا خواهد شد.

این مرجع احراز هویت ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وابسته به دو نهاد دولتی معتبر ایران، از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز توسعه فناوری ارتباطات می باشد. وظیفه مرکز رسیدگی به شکایات و نظرات کاربران اینترنتی وب سایت هایی است که دارای این نماد باشند. فیلترینگ یکی از اعمال تنبیهی این مرکز پس از اعلام های مکرر اعمال مجرمانه مدیر یک وب سایت می باشد. چنانچه مدیر مربوطه نسبت به اعلام مرکز به حذف محتوا یا فعالیت مجرمانه بی توجهی کند وب سایت او فیلتر خواهد شد.

از مزایای ثبت اطلاعات در ساماندهی با توجه به تبصره۴ ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه‌ای (محتوای مجرمانه) چنانچه پایگاه حاوی محتوای مجرمانه باشد. و اطلاعات مدیر آن پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد، معمولا وب سایت آن فیلتر نخواهد شد. و با اطلاع رسانی در این مورد، مدیر پایگاه می‌تواند محتوای مجرمانه را از وب سایت خود حذف کند.

درباره مرکز ساماندهی رسانه های دیجیتال

مرکز ساماندهی رسانه های دیجیتال ایران دارای دو واحد اجرایی مستقل و یک واحد برنامه ریزی می باشد. یکی از واحدهای اجرایی متصدی توسعه کاربری فناوری اطلاعات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. و دیگری بخش متولی ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیتهای فرهنگی دیجیتال در کشور می باشد.

نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) توسکام یکی از مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام می باشد.

نماد اعتماد الکترونیک وب سایت فروشگاهی توسکام

نماد اعتماد الکترونیکی وب سایت فروشگاهی توسکام

یکی از عوامل مهم در توسعه تـجارت الکترونیکی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می بـاشد. در حال حاظر  فروشگاه اینترنتی توسکام درای نماد معتبر اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی .(وزارت صنعت، معدن و تجارت) می باشد.

هدف از اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد‌سازی و رسمیت‌ دهی به فعالیت کسب و کار‌های اینترنتی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در ابعاد مختلف اعم از امنیتی،‌ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی ‌که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد. و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

در طی بررسی انجام شده وب سایت توسکام از کاربران خود، مهمترین عوامل اعتماد یک کاربر نسبت به خرید یک کالا از فروشگاهی اینترتی موارد زیر می دانند :

  • وب سایت فوق دارای نماد اعتماد الکترونیک صادره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت) باشد.
  • ارائه پنل ویژه کاربران در وب سایت فروشگاهی و حفظ اطلاعات شخصی پنل از سمت وب سایت میزبان
  • وب سایت دارای گواهی امنیتی آدرس سایت مخفف ( SSL ) باشد.
  • وب سات فروشگاهی نسبت به درخواست بازگرداندن کالا و باز پس گیری پول از سمت مشتری متعهد باشد.
  • دارای اطلاعات و مشخصات صحیح کالا از جمله قیمت بروزرسانی شده یا ارائه مشخصات صحیح خدمات وب سایت باشد.

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه و مرکز ثالث. بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد. و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد.

اعطای نماد الکترونیک به کسب و کار های اینترنتی

اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در بالای سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است. به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد. و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

شما می توانید با کلیک برروی تصویر نماد کناری یا با مراجعه به وب سایت اینماد، از صحت “نماد اعتماد الکترونیک فروشگاه اینترتی توسکام” مطلع شده و خرید خود را با اطمینان کامل انجام بدید. نماد اعتماد الکترونیک توسکام یکی از مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام می باشد.

 

نماد عضو اتحادیه کشوری توسکام

 

نماد عضو اتحادیه کشوری کسب وکار های مجازی وب سایت فروشگاهی توسکام

فروشگاه اینترنتی توسکام دارای نماد معتبر عضو اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی در بین ۵۰ تا ۶۰ هزار کسب و کار اینترنتی ایران می باشد.

  در حال حاضر اتحادیه کشوری کسب وکار های مجازی واقع در تهران دارای کلیات ۲۷ ماده قانون است. که کسب و کارهای مجازی مورد تایید این اتحادیه باید مواد قانونی فوق را رعایت نمایند، در غیر این صورت از کسب این نماد معتبر محروم خواهند شد.

اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی از اواخر سال ۱۳۹۶ کار خود را در حوزه اعطای مجوز به کسب و کارهای اینترنتی، با هدف تسهیل کسب و کارها در بستر فضای مجازی شروع کرده است.

اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی براساس آیین نامه ماده (۸۷) قانون نظام صنفی، مشتمل بر (۲۵) ماده و (۱۹) تبصره تشکیل شده و برای تمام کسب و کارهای آنلاین مبادرت به صدور مجوز می نماید.

آیین نامه ماده (۸۷) قانون نظام صنفی توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیات عالی نظارت، وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و در یک صد و دوازدهمین و یک صد و سیزدهمین جلسه هیات عالی نظارت تایید و در تاریخ ۰۱/۱۲/۱۳۹۵به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده است.

ضعف سواد اجتماعی درباره فروشگاه‌های مجازی اعم از کم اطلاعی جامعه نسبت به «مزیت استفاده یا راه‌اندازی فروشگاه‌های مجازی»، «معیارهای خرید اینترنتی امن»، «شیوه‌های جذب مشتری وفادار» و … باعث سوء استفاده کلاه برداران در این عرصه شده است. شما کاربر گرامی می توانید با کلیک برروی نماد اتحادیه کشوری وب سایت فروشگاهی توسکام، از داشتن جواز کسب سایت های فروش مجازی مطلع شوید.

نماد عضو اتحادیه کشوری کسب وکار های مجازی توسکام مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام می باشد.

 

نماد انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی فروشگاه اینترنتی توسکام

 

نماد کسب و کار های اینترنتی وب سایت فروشگاهی توسکام

فروشگاه اینترنتی توسکام همچنین دارای نماد انجمن صنفی کسب‌وکارهای فروشگاه های اینترنتی تهران می باشد. که شما می توانید با کلیک بر روی نماد کناری درج شده از هویت آن مطلع شوید.

انجمن صنفی کسب‌ و کارهای اینترنتی (انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاهی اینترنتی شهر تهران). از آذرماه ۱۳۹۲ بر اساس قانون کار آغاز به کار کرد. آیین‌نامه قانون کار در خصوص چگونگی تشکیل، حدود وظایف و اختیارات و نحوه عملکرد انجمن‌های صنفی و کانون‌های مربوط تعیین و تکلیف می‌کند.

انجمن صنفی کسب‌ و کارهای اینترنتی مطابق اساس‌نامه خود موظف به سروسامان دادن اوضاع کسب‌وکارهای اینترنتی می‌باشد. این سازمان مردم‌ نهاد با موافقت سازمان توسعه تجارت الکترونیک شروع به فعالیت کرد. سازمان توسعه تجارت الکترونیک در آن زمان وظیفه حمایتگری از تجارت الکترونیک در ایران را بر عهده داشت. درواقع  انجمن صنفی کسب‌ و کارهای اینترنتی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت گردید. پیش‌شرط این انجمن این است که تمام اعضای انجمن نماد اعتماد الکترونیک برای کسب‌وکار خود داشته باشند.

در زیر برخی از ملزمات مربوط به رعایت مقررات مندرج در مواد قانونی نماد انجمن صنفی کسب وکار های اینترنتی آورده شده است:

۱- ارائه نشانی دفتر کار یا اقامتگاه قانونی متقاضی
۲- گواهی صلاحیت شخصی از نیروی انتظامی
۳- گواهی اداره امور مالیاتی ذیربط مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیات قطعی شده
۴-گواهی گذراندن دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب وکار
۵- تأییدیه ویژگی‌های تخصصی کسب و کار مجازی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

خوشحالیم که توسکام از پیشکسوتان عضو اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی (صنفی کارفرمایان فروشگاه های اینترنتی شهرستان تهران). بوده و ما این راه را با کسب اعتماد و رضایت کاربران اینترتی ادامه خواهیم داد. نماد کسب و کار های اینترنتی توسکام یکی از مجوز های فروشگاه اینترنتی توسکام می باشد.