علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر | توسکام نمایندگی HP اچ پی در تهران و مشهد

علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر

نکشیدن کاغذ توسط چاپگر ، دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در مقاله ” علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر ” ما به بررسی دلایل این مشکل در پرینتر شما، و ارائه راهکار های لازم جهت درست شدن دستگاه شما می پردازیم.

وجود این مشکل در هر پرینتری ممکن است اتفاق بیافتد. که باعث نمایش ارور Out of Paper در دستگاه(موبایل یا کامپیوتر و…) متصل به پرینتر می شود. حال توجه داشته باشین پرینتر بنا بر دلایل مختلفی مثل این که دستگاه به علت خرابی قطعه مخصوص مکش برگ به داخل یا انتخاب اشتباه سینی کاغذ، نمی تواند کاغذ را به داخل بکشاند. گاهی حتی مشکل از قطعات دیگر دستگاه مثل خرابی کاغذ کش پرینتر می باشد.

بررسی علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر

در بخش پائینی مقاله ” علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر ” ما به دلایل این مشکل برای دستگاه شما پرداخته و در هر مورد راهکارهای لازم را بررسی خواهیم کرد.

کاغذ با کیفیت مناسب برای پرینت

بررسی کنید که که سایز کاغذ انتخابی شما با کاغذ قرار گرفته در جایگاه ورودی کاغذ یکی باشد. حال کاغذ را در جایگاه ورودی طوری قرار بدید که کاغذ کج قرار نگرفته باشد. به این ترتیب که مکش کاغذ توسط پیکاپ (pickup) دستگاه به درستی صورت بگیرد و کاغذ به داخل پرینتر هدایت شود. بررسی کنید که کاغذ مورد استفاده در عملیات چاپ از لحاظ فیزیکی سالم باشد. به طور مثال مچاله شده یا ضخامت بسیار کم نداشته باشد. کاغد نباید به هیچ وجح دارای جسم خارجی متصل به خود مثل منگنه گیره یا پنس باشد. شاید وجود این اجسام متصل به برگه، مشکلی در مکش به داخل به وجود نیاورد. اما باعث آسیب جدی به دستگاه می شود.
کاغذ مورد استفاده نباید پارگی، سوراخی، کثیفی یا رطوبت داشته باشد. توجه داشته باشید دسته کاغذهای آماده پرینت باید هم سایز و از یک نوع باشند. بر اساس حداقل گنجایش جایگاه تغذیه کاغذ، می تونید تعداد برگ دسته کاغذ خود را انتخاب کنید.

وضعیت سوییچ درب پرینتر

خرابی سوییچ درب پرینتر باعث تشخیص اشتباه در وضعیت باز یا بسته بودن درب دستگاه خواهد شد. که احتمال بالایی دارد به عنوان مانعی در نکشیدن کاغذ توسط چابگر شود. تشخیص سلامتی این قطعه و ارتباط آن با عدم مکش کاغذ به داخل پرینتر، بهتر است که توسط یک فرد متخصص کار صورت بگیرد. در ادامه مقاله ” علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر ” ما به بررسی مهمترین قطعه در برداشتن کاغذ میرسیم که شاید علت اصلی مشکل در مکش کاغذ بعه داخل پرینتر باشد.

وضعیت کاغذ کش یا پیکاپ (pickup) پرینتر

پیکاپ پرینتر قطعه ایی است که وظیفه اصلی آن مکش کاغذ به داخل پرینتر می باشد. بررسی کارکرد صحیح آن برای حل این مشکل باید در اولویت اصلی هر متخصص فنی باشد. این قطعه در بیشتر پرینتر های در زیر کارتریج قرار دارد. ظاهر آن بیضی شکل می باشد و شبیه یک غلتک است.

سطح پیکاپ دارای پرز است که در اثر سایش مداوم با کاغذ برای کشیدن آن به داخل دستگاه به مرور زمان صاف شده که نیاز به تعویض می باشد. در بعضی اوقات پیکاپ به علت کثیفی نشسته بر روی آن کارکرد خود را از دست می دهد و نیاز به تمیز کردن دارد. شما می تونید بر اساس دفترجه راهنما دستگاه خود، مکان اصلی آن را داخل پرینتر مشاهده کنید. اصولا شما می تونید با برداشتن سینی کاغذ و بررسی مکان زیری آن غلطکی را مشاهده کنید که همان پیکاپ پرینتر می باشد.

ابتدا پرینتر را خاموش کنید، کابل برق دستگاه را جدا کنید. در صورت وجود بخش محافظ پرینتر آن را نگه داشته تا بتوانید پیکاپ را ببینید، حال بر اساس مکان ذکر شده در دفترچه راهنما اقدام به خارج کردن پیکاپ بکنید. در صورتی که برروی سطح آن کثیفی نشسته باشد، با یک دستمال تمیز یا پنبه مرطوب اقدام به پاک کردن آن بکنید. حال اطمینتن حاصل کنید که قطعه هیچ گونه رطوبت و خیسی نداشته باشد و آن را مجددا به داخل دستگاه برگردانید، حالا برای بررسی کارکرد صحیح قطعه یک پرینت آزمایشی بگیرید. اگر در صورتی که همچنان دستگاه توانایی مکش را نداشته، لطفا به نمایندگی معتبر برند پرینتر خود مراجعه کنید.

وضعیت مین برد(mainboard) پرینتر

مین برد پرینتر یکی از قطعات بسیار مهم است که هر گونه خرابی احتمالی آن باعث تاثیر کل در عملکرد صحیح پرینتر می شود. پردازش اطلاعات وظیفه اصلی آن است. که بر این اساس داده های ورودی را دریافت می کند و با پردازش آن، تصمیم می گیرد که چه داده هایی را ارسال کند. این تبادل اطلاعات بین قطعات صورت می گیرد که باعث هماهنگی سیستم در چاپ صحیح می شود.

حال اگر هرگونه آسیبی به آن وارد شود، به احتمال بسیار بالا دستگاه روشن نمی شود. در بیشتر بررسی های صورت گرفته شده برای خرابی مین برد، معمولا نوسان شدید برق باعث خرابی آن میشود. در برخی موارد آسیب های فیزیکی وارد شده به قطعه یا اتصال کابل های غیر استاندارد که وظیفه حمل جریان برق را از منبع تغذیه به دستگاه دارد، باعث خرابی مین برد می شود.

در پایان

امید است که مقاله ” علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر ” مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار گرفته و مفید واقع شده باشد. ضمنا در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه پذیرای نظرات شما در مورد این مقاله هستیم. نظرات شما کاربران گرامی، در بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش های ما موثر بوده. و باعث ادامه تولید مقاله های بیشتر خواهد شد.

برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر می تونید به کانال آپارات توسکام مراجعه کنید.

>>> شرکت ماشین های اداری توسکام نمایندگی پرینترهای کانن(نمایندگی پرینترهای hp)،  و نیز مرکز خدمات پس از فروش پرینترهای کانن (نمایندگی تعمیرات پرینترهای کانن و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp) و غیره در تهران و مشهد می باشد.
فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری توسکام همراه همیشگی سازمان ها