فواید پرینتر لیزری نسبت به پرینتر جوهر افشان
فواید پرینتر لیزری نسبت به پرینتر جوهر افشان

آیا کارتریج پرینتر جوهر افشان شما خشک می شود؟ آیا پرینتر شما مصرف جوهر بالایی دارد؟ در این مقاله از توسکام می خواهیم بپردازیم به اینکه چرا باید یک پرینتر لیزری در نظر بگیریم.

با ما همراه باشید…

پرینترهای لیزری به جوهر نیازی ندارند و از تونر استفاده می کنند که از ذرات پلاستیک و آهن تشکیل شده و توسط رول های حرارتی خاص که فیوزینگ نام دارد بر روی کاغذ ذوب می شوند. با یک پرینتر لیزری، شما می توانید به تعطیلات بروید و خیالتان راحت باشد که وقتی بر می گردید، پرینتر شما آماده کار کردن می باشد و نیاز نخواهید داشت که یک ست کارتریج جدید بخرید زیرا اآنها در طول این مدت خشک نشده اند.

پرینترهای لیزری هزینه چاپ پایین تری نسبت به پرینترهای جوهر افشان دارند

پرینترهای لیزری برای کار کردن خیلی ارزان تر هستند نسبت به جوهر افشان ها و واقعیتی که وجود دارد این است که مشتریان معمولا بدون دانستن اینکه پرینترهای جوهر افشان هزینه جوهر بالایی دارند، اقدام به خرید آنها می کنند. پرینترهای لیزری ممکن است که هزینه بیشتری در ابتدا داشته باشند اما هزینه چاپ هر صفحه کاغذ یک دهم پرینترهای جوهر افشان می باشد.

پرینترهای لیزری هزینه چاپ پایین تری نسبت به پرینترهای جوهر افشان دارند

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که وقتی کاغذ خیس می شود، جوهر آن بر روی صفحه پخش شود؟ این مورد برای کاغذهای چاپ شده توسط پرینترهای لیزری اتفاق نمی افتد زیرا ذرات پلاستیکی تونر بر روی کاغذ ذوب می شود و کاملا ضد آب هست. همچنین کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری بهتر می باشد و می توانید تفاوت را احساس کنید. آیا تا به حال توجه کرده اید که نامه ای که از پزشک ویا دفتر وکیل تان می گیرید، چقدر زیبا است؟ دلیل آن این است که پرینترهای لیزری برای چاپ نامه ها بطور حرفه ای، استاندارد می باشند.

پرینترهای لیزری

به خاطر داشته باشید که دوام مواد مصرفی کارتریج پرینترهای لیزری (تونر) زیاد می باشد و بطور معمول قادر به چاپ هزار برگه توسط کارتریج هستند. همچنین مدل های بزرگتر پرینتر می توانند با یک کارتریج و هزینه کم هر کاغذ چاپ کنند و از این پرینترها می توان انتظار چاپی عالی با قیمتی منطقی را داشت.

فواید پرینتر لیزری نسبت به پرینتر جوهر افشاندر پایان می توان گفت که پرینترهای لیزری تمایل دارند به اینکه خیلی قابل اطمینان شوند و بیشتر پرینترهای لیزری مجاز به چاپ ۳۰ برگ در یک ماه یا بیشتر می باشند. همچنین پرینترهای لیزری از نظر عمر خدمات افسانه هستند!! و بعضی از کاربران تجربه کارکرد خوب آنها را بعد از حتی ۱۵ سال استفاده مداوم را دارند.