پرینتر اچ پی یا کانن کدام بهتر است؟

پرینتر اچ پی یا کانن کدام بهتر است؟

اگر در جستجوی پرینتری جدید و مقرون به صرفه هستید، می توانید به سمت دو برند مشهور اچ پی و کانن بروید. به دلیل هزینه پایین چاپگر در این دو نسبت به سایر برندها، مشاهده می شود که افراد زیادی از آنها در محل کار و حتی خانه هایشان استفاده می کنند. به هر حال باید توجه داشته باشید که قیمت ارزان تر پرینتر همیشه بخاطر کیفیت پایین آن نمی باشد. بنابراین این سوال در ذهن ایجاد می شود که کدام پرینتر اچ پی یا کانن بهتر است؟ اچ پی یا کانن؟ اگر انتخاب پرینتر از بین این دو برند برایتان گیج کننده می باشد، در این مطلب از توسکام مرور مختصری خواهیم داشت بر ویژگی های این دو برند که ممکن است به تصمیم گیری شما کمک کند.

 

با ما همراه باشید…

پرینتر اچ پی یا کانن

پرینترهای اچ پی (HP)

اچ پی یکی از برگزیده ترین پرینترهای برای هر کسب و کار و یا حتی نیازهای خانگی می باشد که شما به راحتی می توانید آنها را در بیشتر ادارات، دانشگاه ها و حتی خانه ها مشاهده کنید.
کیفیت چاپ متن چاپگرهای اچ پی برای اسناد با جزئیات ریز ویا اندازه فونت کوچکتر خوب می باشد ولی برای چاپ عکس بر روی کاغذ گلاسه، کیفیت خاصی ندارد و هنوز اثر سایه در بعضی از نقاط چاپ بر روی کاغذ گلاسه (براق) وجود دارد
که باید گفت شرکت اچ پی هنوز نتوانسته در این زمینه بر برندهای دیگر پیروز شود.
سرعت چاپ چاپگرهای اچ پی برابر با ۶/۸ برگ در دقیقه می باشد که سریعترین مدل آن، سرعت چاپی برابر با ۱/۹ برگ در دقیقه دارد. لازم به ذکر است که برای چاپ های گرافیکی، سرعت آن برابر با ۱/۲ برگ در دقیقه می باشد که پایین تر از پرینترهای کانن کی باشد.

 

پرینترهای کانن (Canon)

کیفیت چاپ این پرینترها از آنجا که پرینترهای کانن بعنوان Book-Worthy شناخته می شوند برای چاپ اسناد کیفیت بالا می توان بر روی آنها حساب کرد. سرعت چاپ آنها بطور میانگین برابر با ۷/۷ برگ در دقیقه می باشد که پایین تر از پرینترهای اچ پی می باشد ولی در کل تا ۸/۹ برگ در دقیقه هم می توانند چاپ کنند. همچنین کیفیت چاپ چاپگرهای کانن بر روی کاغذهای گلاسه در مقایسه با پرینترهای اچ پی تفاوتی ندارد.

 

در پایان می توان گفت که هر دو برند اچ پی و کانن از کیفیت و ظاهر خوبی برخوردارند و نمی توان برتری خاصی برای یکی از آنها درنظر گرفت و انتخاب یکی از آنها برای محل کار یا خانه می تواند کاملا بستگی به نیازها و سلیقه افراد داشته باشد.