ماشین های اداری چیست؟، تعمیرات ماشین های اداری، ماشین های اداری مشهد، مرکز فروش ماشین های اداری در تهران، ماشین های اداری hp
ماشین های اداری چیست؟

شاید اینطور تصور کنید که ماشین های اداری و تجهیزات اداری قابل مبادله هستند. گذشته از همه اینها، هر دوی آنها از ابزارها و مکمل های امور اداری می باشند. درسته؟ اگر چه درست می باشد اما مقداری تفاوت وجود دارد که به درک نحوه طبقه بندی هریک از آنها کمک می کند. به این ترتیب، زمانیکه کسب وکارتان به آنها نیاز دارد، از نحوه جستجوی آنها آگاه هستید.

ماشین های اداری چیست؟، تعمیرات ماشین های اداری، ماشین های اداری مشهد، مرکز فروش ماشین های اداری در تهران، ماشین های اداری hp

ماشین های اداری چیست؟

تعریف دیکشنری کمبریج از ماشین های اداری، تجهیزاتی است که در یک اداره استفاده می شود. برای مثال: تلفن ها، کامپیوترها و انواع پرینتر (پرینتر لیزری، پرینتر جوهر افشان، پرینتر سوزنی، پرینتر حرارتی، پرینتر لیبل زن و پرینتر پرفراژ). یکی از سریعترین بخش های در حال رشد در زمینه ماشین های اداری، بازار تجهیزات الکترونیکی و نوری می باشد. این بازارها، کامپیوتر ها و دیگر ماشین ها را برای محیط کاری پوشش می دهند که متاسفانه این تعریف فقط ایده اینکه این دو مشابه هم هستند را تقویت می کند.

تفاوت نامحسوس بین ماشین های اداری و تجهیزات اداری

از نقطه نظر مکانیکی، تجهیزات تعریف بسیار گسترده تری دارد و اغلب برای ایجاد چیزی (نظیر یک ماشین) می باشند. ماشین ها محصول تکمیل شده ای هستند ویا به عبارت دیگر، ماشین ها محصول جانبی تجهیزاتی هستند که برای ایجاد آنها استفاده می شود.
برای مثال، به احتمال زیاد شما در یک اداره احتیاجی به تجهیزاتی که به احداث دستگاه های کپی و پرینترهای چند کاره و یا دیگر کسب و کارهای ماشین های اداری کمک می کند، نداشته باشید. مگر اینکه تعمیرات ماشین های اداری بخشی از کسب و کارتان باشد.
برای درک بهتر نحوه طبقه بندی هریک از آنها، باید به دو صورت تصور کنید. ماشین های اداری سیستمی از قطعات متحرک می باشد که می توانند کاری را تکمیل کنند. اگرچه معمولا نیازمند مقداری راهنمایی انسانی می باشند. همچنین ماشین ها برای راه اندازی نیازمند منبع تغذیه هستند. تجهیزات اداری مجموعه ابزاری هستند که توسط یک کارمند برای تکمیل کار استفاده می شود و معمولا توسط برق تغذیه نمی شوند (اگر چه آنها هم می توانند باشند). تصویر زیر مثال هایی از ماشین های اداری و تجهیزات اداری را نشان می دهد.

ماشین های اداری چیست؟، تعمیرات ماشین های اداری، ماشین های اداری مشهد، مرکز فروش ماشین های اداری در تهران، ماشین های اداری hp

همانطور که مشاهده می کنید، تفاوت ظریفی در طبقه بندی ها وجود دارد، اما تصویر بالا تمایز واضحی را بین این دو نشان می دهد. به خاط داشته باشید که تمام ماشین ها می توانند طبقه بندی شوند بعنوان تجهیزات، اما تمام تجهیزات نمی توانند طبقه بندی شوند بعنوان ماشین.
بیشتر مراکز فروش ماشین اداری در حال فروش محصولات اداری هستند که بصورت مبادله ای از این نام استفاده کنند، اگرچه در نهایت آنچه در جستجوی آن هستید را پیدا خواهید کرد. ولی دانستن تفاوت می تواند مقداری در زمان جستجوی شما صرفه جویی کند.

در پایان

امید است که این مقاله در خصوص ماشین های اداری مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار گرفته و مفید واقع شده باشد. ضمنا در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه، پذیرای نظرات شما در مورد این مقاله هستیم.

>>> شرکت توسکام، مرکز فروش ماشینهای اداری در تهران و مشهد و نیز ارائه کننده خدمات تعمیرات ماشین های اداری در مشهد می باشد.

منبع: سایت Soscanhelp