اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن) | توسکام نمایندگی BIXOLON بیکسلون در تهران و مشهد

مفهوم تنظیم کردن یا کالیبره کردن

در ادامه سری مقاله های آموزشی ماشین های اداری توسکام این بار به آموزش نحوه تنظیم کردن یا کالیبره کردن پرینتر لیبل زن می پردازیم. و به شما کمک خواهیم کرد که دستگاه خود را آماده چاپ لیبل کنید. حال مفهوم تنظیم کردن یا کالیبره کردن چیست؟ در پاسخ باید گفت کالیبر کردن دستگاه به منظور کاهش افت کیفیت چاپ یا عدم چاپ منظم بر روی برگ لیبل انجام می شود. که معمولا با دو روش زیر اقدام به کالیبره کردن دستگاه خود می کنیم.

انواع روش تنظیم یا کالیبره پرینتر

۱.کالیبره به صورت اتوماتیک

۲.کالیبره به صورت دستی

در این مقاله ما قصد داریم که به شما نحوه تنظیم کردن یا کالیبره کردن دستی پرینتر لیبل زن را آموزش دهیم. و این آموزش برای اکثر دستگاه های لیبل زن دیگر مفید بوده. چرا که بین دستگاه های لیبل زن شباهت های ساختاری داخل دستگاه بسیاری است. کالیبره اتوماتیک متناسب با هر پرینتر متفاوت است. زیرا کالیبره اتوماتیک به واسطه نرم افزار انجام می شود که هر دستگاه نرم افزار خاص خود را دارد. و مطمئن ترین روش برای به نتیجه رسیدن است. حال کافی است که مراحل تنظیم کردن یا کالیبره کردن دستی زیر را با دقت انجام بدهیم.

 

اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن)-0
اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن)

 

شروع فرایند تنظیم یا کالیبره دستی پرینتر

برای شروع کار کافی است. ابتدا دستگاه چابگر خود را با کلیک بر روی دکمه پاور خاموش کنید و اقدام به باز کردن درب پرینتر کنید. حالا مطمئن شوید که ریبون مصرفی موجود در دستگاه به درستی بر روی توپی فیت شده. و آماده به کار جهت چاپ است. کیفیت ریبون شما در روند چاپ بسیار مهم است. گاهی چاپ متعدد و استفاده بیش از حد دستگاه باعث چسبیدن ریبون به نوار لیبل به علت افزایش دمای داخل دستگاه خواهد شد. که نشان از استفاده ریبون بی کیفیت را می دهد.

در ادامه کار باید مطمئن شوید که لیبل مناسب دستگاه به درستی، از زیر دو گیره سینی دستگاه و همینطور از زیر سنسور دستگاه عبور کند و نکته مهم این جاست که، سنسور باید از اول یک برگ لیبل تنظیم شود و نه از فواصل بین آن ها که در عمل پرینت صحیح بسیار مهم است. قبل از روشن شدن مجدد دستگاه مطمئن شوید. که ریبون، چیپست و لیبل به درستی در جای خود قرار دارند.

حال درب پرینتر را بسته و دکمه Feed را پایین نگه دارید و بعد دستگاه را روشن کنید. تا جایی که چراغ قرمز Ready شروع به چشمک زدن کرد، کلید Feed را رها کنید. دستگاه به صورت اتوماتیک قادر به تشخیص لبه نوار لیبل بوده و هیچ اقدام اضافی از جانب شما لازم نیست.

اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن)-1
اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن)

در پایان دستگاه آماده به کار است. و شما باید در نرم افزار طراحی لیبل شروع به طراحی لیبل و تنظیم اندازه هر برگ لیبل کنید و دکمه پرینت را بزنید.

پشتیبانی فنی توسکام

اگر به هر دلیلی کار تنظیم کردن یا کالیبره کردن را انجام دادید. اما همچنان دستگاه لیبل زن شما به درستی پرینت نمی گیرد، باید برای بررسی تخصصی تر به یک متخصص فنی مراجعه کرده. چرا که انجام اقدامات اضافی در دستگاه منجر به خرابی بیشتر خواهد شد. در ابتدا گفتم که هر لیبل پرینتری تنظیمات خاص خود را دارد. شما با مراجعه حضوری به همراه پرینتر به شرکت توسکام بیایید. تا همکاران بخش فنی ما به مشکل دستگاه شما رسیدگی کنند. همچنین می توانید با استفاده از خطوط ارتباطی زیر از مشاوره رایگان همکاران بخش فنی تماس بگیرید.

شما می توانید با استفاده از ویدیو زیر اقدام به تنظیم کردن یا کالیبره کردن پرینتر لیبل زن خود کنید. لازم به ذکر بوده که فرایند زیر برای کالیبره کردن دستی دستگاه لیبل زن گودگس است. برای ویدیو های بیشتر وارد کانال آپارات توسکام شوید.

فیلم اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن) چابگر لیبل زن

در پایان

امید است که مقاله اموزش تنظیم کردن پرینتر لیبل زن (کالیبره کردن). به همراه ویدیو آموزشی مورد توجه شما خوانندگان گرامی قرار گرفته و مفید واقع شده باشد. ضمنا در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه پذیرای نظرات شما در مورد این مقاله هستیم. نظرات شما کاربران گرامی، در بهبود هر چه بهتر کیفیت آموزش های ما موثر بوده. و باعث ادامه تولید مقاله های بیشتر خواهد شد.
>>> شرکت ماشین های اداری توسکام نمایندگی پرینترهای کانن(نمایندگی پرینترهای hp)،  و نیز مرکز خدمات پس از فروش پرینترهای کانن (نمایندگی تعمیرات پرینترهای کانن و نمایندگی تعمیرات پرینترهای hp) و غیره در تهران و مشهد می باشد.
فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری توسکام همراه همیشگی سازمان ها