نمایندگی پرینترهای اپسون

نمایندگی پرینترهای اپسون

شرکت اپسون با سرمایه گزاری های کلان در بخش تحقیق و توسعه، نسل WORK FORCE و ITS را در چند سال گذشته به بازارهای جهانی معرفی کرد است. در سری ITS که به پرینترهای اپسون مخزن دار ویا تانکی نیز شناخته می شوند، مخازنی خارج از دستگاه برای هر رنگ تعبیه شده که با توجه به ظرفیت مخازن تعبیه شده (۷۰ml برای هر رنگ) می توان ۷۰۰۰ صفحه با تراکم استاندارد و تنها با یک ست جوهر چاپ نمود. علاوه بر آنکه استفاده از این تکنولوژی هزینه چاپ را چندین برابر کاهش می دهد، کاربر می تواند به راحتی و تنها با برداشتن در پوش مخازن، جوهر هر رنگ را درون مخزن همان رنگ پر کند. اما هدف از تولید نسل WORK FORCE، که به عنوان چاپگر نیمه صنعتی معرفی شده، ارائه محصولی است که بتواند از لحاظ قدرت و سرعت چاپ همانند یک دستگاه کپی در یک سازمان مورد استفاده قرار گیرد. اگر چه این نسل همچنان از کارتریج جوهر افشان استفاده می کند ولی هر ست کارتریج می تواند ۲۲۰۰ برگ با تراکم استاندارد چاپ نماید. لازم به ذکر است مه فروشگاه اینترنتی توسکام به عنوان نمایندگی پرینترهای اپسون در مشهد و تهران از پشتیبانی محصولات شرکت اپسون برخوردار می باشد.

 

لیست قیمت پرینترهای جوهر افشان اپسون

با مقایسه پرینترهای لیزری با نمونه های مشابه پرینترهای جوهر افشان متوجه پایین بودن معنادار قیمت پرینترهای جوهر افشان اپسون می شویم. این اختلاف قیمت الخصوص در پرینترهای جوهر افشان a3 سری WF بسیار فاحش بوده که با قیمتی کمتر از یک چهارم قیمت مشابه لیزری خود در نمایندگی پرینترهای اپسون عرضه می گردد.

 

پرینترهای جوهر افشان اپسون پرینترهای چند کاره اپسون

 

هزینه چاپ پرینترهای جوهر افشان اپسون

هر ست جوهر پرینترهای جوهر افشان اپسون (ITS) و هر ست کارتریج (نسل WF) به ترتیب توانایی چاپ ۷۰۰۰ و ۲۲۰۰ صفحه با تراکم استاندارد را دارد. اما موضوع به اینجا ختم نمی شود، آخرین مدل های ارائه شده نسل ITS (مدل های L310-L382-L386) همگی با ۲ ست جوهر اضافه مشکی اورجینال ارائه می شوند، لذا تا ۲۱۰۰۰ صفحه چاپ سیاه و سفید، هزینه برای مواد مصرفی پرینتر جدید تحمیل نمی شوند. اما پس از اتمام جوهر اورجینال اپسون، اقلام مصرفی میوا با گارانتی مادیران در نمایندگی پرینترهای اپسون بصورت گسترده قابل دسترسی بوده و بهترین جایگزین جوهر اورجینال می باشند. قیمت این مواد مصرفی تقریبا یک پنجم قیمت جوهر اورجینال بوده و در بسته بندهای ۱۰۰ml به بازار عرضه می شوند.

 

جوهر اورجینال اپسون جوهر 6 رنگ میوا

 

با توجه به توضیحات داده شده می توان ادعا کرد که هزینه هر برگ سیاه و سفید با پرینترهای جوهر افشان اپسون یک دهم هزینه چاپ با چاپگرهای لیزری می باشد. در نسل WF، شما می توانید با هر ست کارتریج ۲۲۰۰ صفحه سیاه و سفید و ۱۱۰۰ صفحه رنگی چاپ نمایید. از نظر قیمت، قیمت هر کارتریج سری WF یک سوم قیمت کارتریج غیر اورجینال چاپگرهای لیزری و از نظر تعداد چاپ، همان تعدادی که یک چاپگر لیزری می تواند با یک ست کارتریج چاپ نماید می باشد. برای اطلاعات بیشتر به محاسبات زیر توجه نمایید:

نکته ۱: تقریبا تمامی چاپگرهای لیزری با کارتریج استارتر در نمایندگی پرینترهای اپسون ارائه می شود. به طور معمول پس از ۷۰۰ صفحه چاپ سیاه سفید نیاز است تا کارتریج جدید تهیه شود. این در حالی است که در چاپگرهای جوهرافشان اپسون شما تا ۲۱۰۰۰ صفحه نیاز به خرید جوهر ندارید.
نکته ۲: هزینه های اعلام شده مربوط به چاپ سیاه و سفید می باشد. در مورد چاپ رنگی، هزینه های چاپ بین پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری فاصله ای به مراتب بیشتر می گیرند.
نکته ۳: درام یکی دیگر از قطعاتی می باشد که در چاپگرهای لیزری مورد استفاده قرار می گیرند. بطور تقریبی هر دو مرتبه ای که کارتریج چاپگر لیزری تعویض می گردد می بایست یک مرتبه درام آن نیز تعویض شود. همین موضوع هزینه های چاپ هر برگ را بالاتر می برد. این در حالی است که چاپگرهای جوهرافشان از این قاعده پیروی نمی کنند.

 

کیفیت چاپ متن و تصویر پرینترهای جوهر افشان اپسون

نبود کیفیت چاپ در چاپگرهای لیزری منجر شد تا در اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی اولین چاپگر جوهرافشان به نمایندگی پرینترهای اپسون معرفی شود. سه عامل رزولوشن بالا  (۱۴۴۰×۵۷۶۰ DPI  در سری ITS و DPI 4800×2400 در سری WF)، تکنولوژی چاپ انحصاری میکروپیزو (MICRO PIEZO) و وجود جوهر با کیفیت اورجینال اپسون و همچنین میوا، باعث شده تا پرینتر جوهر افشان اپسون، هم برای چاپ تصاویر تازه چاپ شده باعث پخش شدن جوهر پرینتر بر روی کاغذ نشود.

 

سایر موارد در پرینترهای جوهر افشان اپسون

استفاده از کاغذهای متنوع

چاپگرهای لیزری به منظور تثبیت تصویر بر روی کاغذ از حررات استفاده می کنند. لذا استفاده از کاغذهای متنوع در این نوع چاپگر امکان پذیر نمی باشد. در آن سوء، تکنولوژی چاپ میکرو پیزو در پرینتر جوهر افشان اپسون فاقد این محدودیت می باشد و لذا چاپ بر روی انواع کاغذ امکان پذیر است.

مصرف انرژی

پرینتر لیزری، به دلیل نوع تکنولوژی آن، در هر قسمت از عملیات چاپ نیاز به مصرف انرژی زیادی دارد.به طور معمول یک چاپگر لیزری در زمان چاپ ۳۳۰ وات انرژی مصرف میکند. برعکس آن، یک پرینتر جوهر افشان اپسون در زمان چاپ تنها ۱۰ وات انرژی مصرف می کند و این یعنی ۳۲۰ وات کمتر تنها برای یک دستگاه. به همین دلیل، هزینه های مربوط به مصرف انرژی نیز در پرینتر جوهر افشان اپسون ۳۳ برابر کمتر از یک چاپگر لیزری می باشد.

سلامت

تونر شارژ که در کارتریج لیزری مورد استفاده قرار گرفته از مخلوط مواد کربنی و انواع پلیمر تشکیل شده است. این مواد می توانند به راحتی مانند گرد و غبار در هوا معلق شده و تا مدت ها در محیط  باقی بماند. این ذرات غیر قابل رویت بوده و بسیار مضرتر از گرد و غبار عادی برای سلامتی انسان هستند.
بنابر گفته محققان ورود این ذرات به سیستم تنفسی می توانند تحریکاتی مانند آسم و یا برونشیت را به همراه داشته باشد که در صورت ادامه به اسم مزمن، بیماریهای ریوی، جذب در خون، بیماری های پوستی و حتی سرطان می انجامد. اثرات منفی ان زمانی شدت میگیرد که از پودر تونر شارژی نامرغوب برای پر کردن مجدد کارتریج استفاده شود. متاسفانه در نمایندگی پرینترهای اپسون ایران – به منظور کاهش قیمت – استفاده از پودر تونر نا مرغوب امری کاملا متداول است. خوشبختانه جوهر مورد استفاده در چاپگر جوهر افشان کاملا برای سلامتی انسان بی خطر می باشد.

 

فروشگاه اینترنتی توسکام

          فروشگاه اینترنتی توسکام در حوزه ماشین های اداری نظیر پرینتر، اسکنر، دستگاه کپی و غیره چندین سال فعالیت داشته و دارای نمایندگی پرینترهای اپسون در مشهد و تهران می باشد. همچنین دارای تعمیرات اپسون در مشهد می باشد. تمام پرینترهای اپسون از گارانتی معتبر توسکام، آواژنگ و مادیران برخوردار می باشند. از قسمت تماس با توسکام می توانید آدرس نمایندگی رسمی اپسون در مشهد و تهران را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که خدمات تعمیرات اپسون در مشهد فقط قابل انجام می باشد. همچنین فروشگاه اینترنتی توسکام نیز به عنوان فروشنده در سایت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا فعالیت دارد.

دانلود درایور اپسون ، سایت اپسون

دانلود درایور پرینترهای epson

نمایندگی پرینترهای اپسون امکان یافتن پرینتر مورد نظر را با مراجعه به صفحه پشتیبانی سایت اپسون و انتخاب مدل پرینتر موردنظر فراهم کرده است.

امتیاز کاربران به: جوهر اپسون سابلیمیشن قرمز روشن 100 میلی لیتری KING | (0نفر)

ارزش خرید به نسبت قیمت
معمولی
کیفیت کالا
معمولی
شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از توسکام خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.